20 Adet Alışılmışın Dışında El Yapımı Duvar Saati

Paylaş...Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedInShare on TumblrDigg thisShare on RedditShare on StumbleUponBuffer this pageFlattr the authorEmail this to someonePrint this page

Bu yazımızda özellikle el yapımı duvar saatlere meraklı okuyucularımıza ilham olması açısından derlediğimiz alışılmışın dışında 20 adet el yapımı duvar saatlerini derledik. Her biri birbirinden farklı çalışma olan ve gerçekten de enteresan bulacağınıza inandığımız çalışmalar. Ayrıca daha önce yayınladığımız duvar saatleri ile ilgili yazılara buradan ulaşabilirsiniz.

ilk çalışma tahta parçalarınının bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş bir çalışma. Bu çalışmada asimetrik olarak kesilen yada farklı çalışmalardan arta kalan tahta parçaları. Kendi dekorasyonunuza göre parçalarını boyayabileceğiniz parçaları uygun bir zemin üzerine silikon veya yapıştırıcı yardımı ile yapıştırabilirsiniz. Bu sayede dekoratif bir saat ortaya çıkarmış olacaksınız.
duvar saatleri
ikinci saat çalışması bir kaç tahta parçasının boya paleti görünümüne sokulması ile oluşturulmuş bir çalışma. Paletin üzerine sıkılan farklı renkteki yağlı boyaların her biri bir rakamı temsil ediyor. İşin kolayına kaçmak isteyenler olursa tahta parçaları ile uğraşmak yerine uygun ebatlarda boya paleti alarak çalışmayı bu boya paleti üzerine de yapabilirler.
duvar saatleri

Üçüncü saat çalışması ise birkaç tahta parçası ve domino taşlarında oluşuyor. Tahta parçalarını resimdeki gibi bir araya getirdikten sonra dekorasyonunuza göre boyayabilirsiniz. Üzerine yerleştireceğiniz domino taşları ile dekoratif el yapımı saatiniz hazır. Domino taşlarını tercihinize göre beyaz veya siyah tercih edebilirsiniz.
duvar saatleri

Dördüncü saat çalışması düzgün bir daire görünümüne sahip kütükten kesilmiş bir parça üzerine oluşturulmuş. Çalışmada kütük parçası içeri doğru oyulmuşsada elinizdeki malzemeye göre isterseniz oymadan da yapabilirsiniz. Saatin rakamları ise kalem ile yazılmış.
duvar saatleri

Beşinci saat çalışması uygun bir zemin üzerine dikilmiş farklı görünümlerde ve büyüklüklerdeki düğmelerden oluşuyor. Evde kullanmadığınız bez parçası yada mekana göre özel alabileceğiniz zemin üzerine yine tercihinize göre dikeceğiniz düğmeler ile oldukça güzel bir duvar saati elde edebilirsiniz.
duvar saatleri
Altıncı çalışma ise biraz ustalık gerektiriyor gibi dursa da piyasadan bulabileceğiniz uygun malzemeler ile farklı bir duvar saati elde edebilirsiniz. Ahşap bir parça üzerine monte edebileceğiniz daire testere üzerine isterseniz resimdeki gibi rakamlar yerleştirebilirsiniz. İmkanınız dahilinde elinizdeki malzemeleri de kullanabileceğiniz farklı bir çalışma. Yazı yerine resim olabileceği gibi farklı parçaları da bu kısımda değerlendirebilir siniz.
duvar saatleri

Yedinci çalışma ise oldukça basit ve sade bir duvar saati çalışması. Bir miktar teli gelişigüzel daire şekline getirdikten sonra saate monte edilmesi ile oluşturulmuş yapımı oldukça basit bir çalışma. Dekorasyonunuza göre telin rengini belirleyebilir mümkünse sprey boya ile boyayabilirsiniz.
el yapımı saatler

Sekizinci çalışma farklı renklerdeki kuru boya kalemleri üzerine yapılmış bir saat. Resim kalemlerinin birleşme noktalarını kapatacak, dairesel kesilmiş bir parça karton ile dekoratif bir görünüm kazanmış. Karton üzerine ise kalemlerin devamı resmedilmiş. Oldukça basit bir çalışma. Bu çalışmada aynı tonlarda kalem kullanılabileceği gibi farklı zıt renklerde dekorasyon durumunuza göre değerlendirilbilir.
el yapımı saatler

Dokuzuncu duvar saati çalışması ise birkaç tahta parçasının üzerine yerleştirilmiş iskambil kağıtlarında oluşuyor. İskambil kağıtlarını düzgün bir şekilde yapıştırarak basit bir duvar saati yapabilirsiniz.
farklı duvar saatlerı
Onuncu çalışma ise dairesel kesilmiş kontrplak üzerine yerleştirilen zarlardan oluşuyor. Bu çalışma için minimum 23 adet zara sahip olmanız gerekiyor.
farklı duvar saatlerı

Onbirinci çalışma ise oldukça nostaljik malzemeden ibaret. Gazoz kapaklarının kullanıldığı çalışma için birkaç adet tahta parçasına ve gazoz kapakları. Bu kapaklar aynı markaya ait olabileceği gibi farklı markalara da ait olabilir. Tamamiyle sizin tercihinize kalmış bir çalışma.
farklı duvar saatlerı

Onikinci duvar saati çalışması ise bisiklet çarkı üzerine oturtulmuş ve dairesel olarak kesilmiş bir camdan oluşuyor. Bu çalışma için birkaç tahta parçası, bir adet bisiklet çarkı ve isteğinize göre kestirilmiş cama ihtiyacınız olacak. Zor gelecekse camı kullanmayabilirsiniz.
ilginç duvar saatleri

Onüçüncü çalışma ise 9 adet palet parçası üzerine hazırlanmış bir çalışma. Palet parçalarını istediğiniz renklere boyayarak oldukça dekoratif bir saat elde edebilirsiniz. Basit ve sade bir duvar saati çalışması.
ilginç duvar saatleri
Ondördüncü çalışma yine palet parçası üzerine oluşturulmuş bir duvar saati çalışması. İstediğiniz kadar parça kullanabileceğiniz bu çalışmada palet parçaları üzerine sprey boya yardımı ile oluşturulmuş rakamlar çalışmayı farklı kılıyor. Rakamları oluşturmak için kağıt kalıplar kullanabilirsiniz.
ilginç duvar saatleri

Onbeşinci çalışma da ise kullanmadığınız derin bir tabak olabilir. Resimde emaye salata tabağı kullanılmış. Sizinde gözden çıkardığınız bir emaye salata tabağınız varsa bu çalışmada değerlendirebilirsiniz.
ilginç duvar saatleri

Onaltıncı duvar saati çalışması ise alışılmışın dışında büyük durabilir. Bisiklet jantı üzerine yapılmış bu çalışma jant ebatına göre oldukça büyük durabilir. Tercih size kalmış bisikletçiden bulabileceğiniz farklı ebatları bu çalışmada değerlendirebilirsiniz.
saatler

Onyedinci çalışma basit olması yanında oldukça dekoratif duran bir çalışma. Ahşap bir parça üzerine iliştirilen saatin akrep ve yelkovanlarının dal parçalarından oluşması saati ilginç yapan en önemli özelliği. İsteğe göre zemindeki ahşap parçayı dikey yada yatay kullanabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus akrep ve yelkovan için bulacağınız parçaların çok hafif olması aksi halde saat mekanizmanızın çevirmeye gücü yetmeyebilir.
saatler
Onsekizinci çalışmada ise uygun zemin üzerine yerleştirilmiş resim ve yazıdan oluşmakta. Basit duran çalışma için çerçeve üzerine gerilmiş afiş bezi yada uygun bir bez üzerine isterğiniz dahilinde oluşturacağınız rakam ve yazılar ile dekoratif bir duvar saati elde edebilirsiniz.
saatler

Ondokuncu duvar saati çalışması ise metal bir çember içine oturtulmuş ahşap bir parçadan oluşan duvar saati. Resimdeki çalışmada metal bir çember kullanılmış olsa da sizler için kolay temin edilebilecekse bu kısım ahşapta olabilir.
saatler

Son duvar saati ise mutfaklarda görmeye alışık olduğumuz kesme tahtası üzerine hazırlanmış bir saat. Akrep ve yelkovan için düzgün şekilde kesilmiş hafif malzemelerden elde edilen çatal ve bıçak kullanılmış. Rakamlar için kağıt üzerine hazırlanmış kalıp kullanılabilir.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*