Araba Lastiğinden Puf Yapımı

Paylaş...Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedInShare on TumblrDigg thisShare on RedditShare on StumbleUponBuffer this pageFlattr the authorEmail this to someonePrint this page

Geri dönüşüm projeleri her zaman insanın ilgisini çeker. Çünkü tam kullanımı bitti denilen bir şeyin yeniden şekillenmesidir. Yeni bir forma girmesidir. Neler yapılacağının sınırları ise hayal gücünüz ile kısıtlıdır.

İşte o projelerden biri. Kullanılmayan lastik tekerlerden neler yapılabilire bir örnek. Kullanışlı ve dekoratif bir puf nasıl ortaya çıkar bir bakalım. Gereken malzemeler; Kullanılmayan bir araba lastiği, silikon, ip, sunta, vida ve şarjlı vidalama makinası

puf yapımı

Araba tekerleğini öncesinde güzelce yıkayın ve kurumasını bekleyin. Daha sonra lastike uygun ebatlarda kesilmiş sunta veya tahtayı lastiğe vidalama makinesi ile lastiğin her iki tarafına vidalayın.

Vidalama işlemi bittikten sonra resimdeki gibi merkezden başlayarak ipi silikon yardımı ile sunta/tahtaya tutturma işlemine geçin. Bu işlemi aynı sekilde lastik gövdesine de uygulayın.  Hepsi bu kadar güle güle kullanın.

kaynak:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*