Dekorasyonda Renkler: Beyaz Renk

Paylaş...Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedInShare on TumblrDigg thisShare on RedditShare on StumbleUponBuffer this pageFlattr the authorEmail this to someonePrint this page

Beyaz herkesin bildiği gibi saflığı ve temizliği simgeler. Genel kanı budur. Lakin beyaz renk aynı zamanda soğuk kanlılığıda simgeler. Ayrıca asaleti, istikrarı, devamlılığı, masumiyeti, hüznü de simgeleyen renktir. Beyaz renk dekorasyon amaçlı kullanıldığında insana huzur ve güven verir. Geniş ve ferah mekanlar elde edilmesine yardımcı olur. Beyaz bütün renklere uyum sağlayabilen tek başına kullanılabileceği gibi diğer renklerle kullanıldığında tamamlayıcı ve denge sağlayan bir yapısıda vardır. Az ışık alan mekanlarda tercih edilebileceği gibi küçük mekanlara derinlik kazandırmak içinde kullanılabilir. Beyaz rengin iki zıt yapıyı içinde barındıran bir renktir. İç huzuru, mutluluğu sağlayan bir renk olmasının yanında hüzün rengi olan beyaz, mekanda kullanılan dekoratif aksesuarlara göre şekillenebilir. Özellikle hastanelerde sağlık ve hijyeni simgelediği için kullanılan bir renktir.
Beyaz renk insan üzerinde de oldukça etkili bir renktir. Temiz, titiz, hayal dünyası geniş, uzlaşmacı ve soğuk kanlı insanların rengide beyazdır. Ayrıca bu rengin insanı genç gösterme gibi ayrı bir özelliği de vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*