Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Paylaş...Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedInShare on TumblrDigg thisShare on RedditShare on StumbleUponBuffer this pageFlattr the authorEmail this to someonePrint this page

Kış kapıda, soğuk havalar kendini göstermeye başladı. Evlerde ya soba kurulacak ya da doğalgaz tercih edilecek. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan ve doğalgaz kullanım imkanı bulunanlar eğer bir kombisi yoksa bu ihtiyacını gidermenin yollarını şimdiden aramaya başlamışlardır. Evlerine veya iş yerlerine ilk defa kombi alacak olanlar ihtiyaçları olan en uygun kombiyi nasıl belirleyecekler. İşte sizlere yardımcı olacak bir kaç ipucu.
Kombi aramalarına başlamadan önce yaşam mekanınızın ısı yalıtımı var mı? Ayrıca Evin büyüklüğü ve bu mekanlarda yaşayan kişi sayısı önemli. Çünkü arayacağınız kombinin ana kriterlerini bunlar belirliyor. Bunları belirledikten sonra kombinizin enerji tasarrufu sağlayan, yoğuşmalı kombi olmasına dikkat edin. Servis ve yedek parça sıkıntısı yaşamayacağınız bir marka seçmeye özen gösterin. Eğer evinizde doğalgaz kullanımına imkan tanıyan bir tesisat varsa kombinin maksimum seviyede bu tesisat yapısına uygun olmasına dikkat edin. Fiyatına gelince mümkün mertebe yukardaki ihtiyaçlarınızı giderecek, makul bir fiyata sahip kombiyi alabilirsiniz. İlk kriteriniz fiyatta ucuz kombi olursa kışın ortasında sıkıntı yaşayabilir verdiğiniz karardan pişman olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*