Parke Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Paylaş...Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedInShare on TumblrDigg thisShare on RedditShare on StumbleUponBuffer this pageFlattr the authorEmail this to someonePrint this page

Günümüzde evlerin vazgeçilmezleri haline gelmiş olan parkeler ekonomik ve çevreci olmaları nedeniyle her geçen gün daha çok tercih ediliyorlar. Temel malzemesi ahşap olan parkelerin dekoratif durmasının yanında evlerde ısı yalıtımı da sağlayarak yakıt tasarrufu imkanı da sunuyorlar. Parke oldukça kullanışlı olmasının yanında bakım gerektiren bir yapı malzemesidir. Bu bağlamda çizilmeleri ve deforme olmasını önleyecek bir şekilde kullanılması ve temizlenmesi gerekmektedir. Bunun için bir kaç mevzuya dikkat etmek gerekiyor.

Haftalık düzenli bakım gerektiren bir iş, ayrıca toz alırken süpürgenizin bunun için geliştirilen aparatlarından takmanızda fayda var keza parkelerimizin çizilmesini ve deforme olmasını istemeyiz. Diğer bir mevzu su ile temizliği abartmamak gerekiyor. Yani çok sık su ile temizlerseniz parkeleriniz zamanla bel verecektir. Nemli bir bezle veya vileda tarzı aparatlarla bu temizliği yerine getirebilirsiniz.Temizlik sırasında parkeler için özel formüle edilmiş temizlik malzemeleri parkelerinizi ömrünü uzatacaktır. Son olarak tahriş olmaya başlamış parkelerinize cila uygulayabilirsiniz. Bu hem yeni görünmesini hemde parkelerinizi korumaya almanızı sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*